marketingowy-harpagan.pl

W branży jubilerskiej jest bardzo dużo linii modeli. Jakie cechy łączą ich wyroby? Na pewno metale, jakie wybierają do tworzenia jubilerskich linii, a także którymi kamieniami je zdobią. Teraz skoncentrujemy się zdobienia. Podzielimy je i trochę przybliżymy.

Kryształki Swarovskiego – są najczęściej wytwarzane saletry potasowej, a dokładnej z ołowiowego szkła. Designerzy nierzadko umieszczają je w tańszych wzorach srebrnej biżuterii. Szkło kryształowe głownie cechuje się zdecydowanie wyższym współczynnikiem załamania światła. Jest także znacznie cięższe od szkła zwyczajnego. Głównym producentem takiego materiału pozostaje zagraniczna marka Swarovski Elements.

Cubic Cyrkonia |to} drugi najczęściej wykorzystywany element ozdobny. Ten kamień produkuje się całkowicie w fabrykach. Jest niezwykle krucha, co więcej można ją zgodnie z marzeniami farbować. W złotnictwie ta imitacja diamentu popularny jest nie długo, tworzy się w bardzo wysokiej temperaturze. Jej podstawową zaletą jest atrakcyjna cena.

Szlachetne Kamienie pozostają najcenniejsze spośród dodatków upiękniających wyroby złotnicze. Wyróżniamy ich w naturze całkiem sporo. Jednak dziś skoncentrujemy się na najistotniejszych.

Szmaragdy {to| droższa klasa kamienia zwanego berylem. Dla mniej obeznanych, tak to ten oliwkowy. Cieszy się popularnością kobiet, ale także kolekcjonujących kamienie. Pozostaje niezwykle gęsty i kruchy.

Rubiny pozostają nieomalże najbardziej rozpowszechnionym kamieniem szlachetnym, ale także przynależą do gatunku korundu. Znane są ze swojej twardości 9/10, najbardziej rozpowszechnione rubiny są krwistoczerwone w takich kamieniach czasami można dostrzec rozszczepienie kolorystycznej tonacji.

Szafiry – są bardzo popularne w branży jubilerskiej. Podobnie do szafirów są z gatunku korundów. Najczęściej są ciemnoniebieskie. Duża liczba jubilerów produkuje go sztucznie.

Diamenty – tutaj można opowiadać dość krótko. Pozostają najmniej sprężyste z pośród istniejących na ziemi minerałów i również najcenniejsze.

Wymieniliśmy główne wykończenia stosowane do wzbogacania wyrobów jubilerskich. Choć, że znamy ich na ziemi zdecydowanie więcej.

Marketingowy Harpagan